لجستیک هوشمند

مقدمه

با توجه ماهیت فیزیکی کسب و کارهای حوزه زنجیره تامین، روند خودکارسازی و بهره برداری از فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در این صنعت همواره با چالش هایی روبرو بوده است.

سرعت شگفت انگیز تجارت الکترونیک در دنیا ، نوآوری های جدید حاصل شده در زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات و رویکرد مشتریان به دریافت هر چه بیشتر خدمات با ارزش افزوده، ابرشرکت های لجستیکی که بخش عمده موفقیت خود را مدیون لجستیک هستند. را  بر آن داشت تا تحقیقات گسترده ای در خصوص استفاده از فناوری های خودکارسازی،‌ اطلاعاتی و ارتباطی در لجستیک آغاز نمایند.

مباحث مربوط به داده های عظیم، واقعیت افزوده شده  و لجستیک همه کاره  کاملاً مبتنی برفناوری های نوین اطلاعاتی نظیر سامانه های رایانش ابری است. حسگرهای ارزان قیمت و اینترنت اشیاء به تاثیر فناوری های جدید ارتباطی و نقش آن در لجستیک می پردازد.

هوشمند سازی لجستیک

هوشمند سازی لجستیک حمل و نقل هوشمند

فناوری های هوش مصنوعی و خودکارسازی هم در فصل های مربوط به خودروهای بدون سرنشین، پهبادها و رباتیک زمینه های مورد نظر برای لجستیک هوشمند را بررسی نموده است. کاربرد این فناوری ها در هر سه فرآیند اصلی صنعت زنجیره تامین و لجستیک یعنی حمل و نقل ، انبارداری و توزیع با جزئیات کامل مطالعه و نمونه های موفق و تحقیقات آتی که در این زمینه در حال انجام است.نتیجه این تحقیقات تحت عنوان «لجستیک هوشمند» مطرح شده اند.

لجستیک هوشمند چیست؟

هنگامی که صحبت از لجستیک هوشمند به میان می آید.در واقع به  تمام ویژگی های هوشمند تکنولوژی سیستم مدیریت حمل و نقل، برای مدیریت حمل و نقل مد نظر است. با مراجعه به معنی هوشمند سازی، هوشمند سازی لجستیک سبب کاهش عملیات دستی و جایگزین گزینه های اتوماتیک در  پروسه ی حمل و نقل بار می شود. همچنین هوشمند سازی لجستیک امکان ارائه ی اطلاعات بار درلحظه را فراهم می کند.

۴ مزیت هوشمند سازی لجستیک در سیستم مدیریت حمل و نقل

کاهش خطاهای پر هزینه

برخی از ویژگی های هوشمند سازی لجستیک همچون ادغام کالا با سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی،و دسترسی به آدرس های ذخیره شده. ذخیره سازی اتوماتیک، سنجش میزان سوخت موردنیاز سبب حذف احتمال ورود و ثبت اطلاات اشتباه میشود. این نوع اشتباهات منجر به افزایش هزینه های حمل ونقل می شوند.

افزایش خدمات مشتری

با ویژگی های هوشمند سازی لجستیک مانند امکان ردیابی حمل و نقل در زمان واقعی، جمع آوری خودکار اطلاعات. بیمه ی بار و سنجش هزینه ی حمل و نقل به طور دقیق، سب میشود .تا هم شما و هم مشتریتان از طریق اعلان های سیستمی متوجه هزینه و زمان دقیق تحویل شوید.

دسترسی به اطلاعات حمل و نقل در لحظه

هنگامی که شما به داده های حمل بار در زمان واقعی دسترسی داشته و بتوانید از آن گزارش تهیه کنید. لذا با توجه به تاریخچه ی حاصل و تجربه ی کسب شده شما می توانید تصمیمات بهتری گرفته وخدمات بهتری به مشتری ارائه دهید. به عنوان مثال بر طبق گزارشات متوجه می شوید که شما  80 درصد مواقع با پیک x  را به هزینه های پایین آن برای ارسال بسته به مشتری انتخاب کرده اید ولیکن با استناد بر آن گزارشات متوجه می شود که پیک مذکور ۲۰ درصد مواقع  بسته را با تاخیر به مشتری تحویل می دهد  و سبب تخریب تجربه ی مشتری شما شده است. لذا در طولانی مدت اتخاذ چنین تصمیماتی سبب از بین رفتن مشتریان فعلی و دم جذب مشتریان جدید می گردد.

کنترل سازمانی

ویژگی های هوشمند سازی لجستیک در سیستم مدیریت حمل و نقل شما را قادر به مدیریت هزینه و ریسک حمل و نقل می کند.می توانید ازطریق دسترسی به قوانین سیستم مدیریت حمل و نقل که مبتنی بر مسیریابی و برنامه های بهینه سازی شده است، کار ها رمدیریت کنید. سیستم مدیریت حمل و نقل کاملا انعطاف پذیر بوده و با توجه به قوانین کسب و کار شما تنظیم می شود. این سیستم به اندازه ی کافی قدرتمند است .همچنین همه کاربران، داخلی و خارجی را مجبور به پیروی از سیاست هایی که منجر به حمل و نقل موثر و مقرون به صرفه می شود را تضمین کند.

 

نتیجه‌گیری

بهره‌مندی از سیستم لجستیک مناسب یکی از عوامل کلیدی موفقیت در کسب‌وکار است. یکی از استراتژی‌های مهم در بهره‌وری لجستیک، کاهش هزینه به‌منظور حفظ سوددهی است. یکپارچه‌سازی عملکردهای نظام لجستیک با استفاده از اینترنت اشیا منجر به بهبود وضعیت ارتباطات بین فعالیت‌ها شده و ضمن کاهش هزینه‌ها کارایی را بالا می‌برد.