ویژگی هایی که یک مودم خوب باید داشته باشد

مقدمه

ابتدا باید بدانیم اگر مودمی خوب نباشد ،کیفیت سرعت اتصال اینترنت را پایین می آورد.مودم ها انواع مختلف بی سیم و سیمی را دارند.هر دو نوع در به اشتراک گذاری اینترنت به ما کمک میکنند

مشخصات مودم خوب

با سیم یا بدون سیم:

عبارت “وایرلس” به معنای بدون سیم بودن یک ابزار است.امروزه وایرلس بودن به یک خصوصیت کلیدی تبدیل شده است. مودم هایی که این قابلیت را دارند می توانند ارتباط بدون سیم به وجود بیاورند.

با نصب یکی از مودم های وایرلس در منزل ، این امکان ار خواهید داشت که بدون کابل در هر نقطه به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

تعداد پورت ها:

هنگام خرید مودم وایرلس به تعداد پورت های آن توجه کنید.بعضی از آن ها پورت LAN  نداشته و به جای آن فقط پورت USB  دارند.در صورتی که از این پورت استفاده کنید،گاهی سرعت اینترنت پایین می آید.توجه داشته باشید که پورت های LAN  سرعت بیشتری برای شما خواهند داشت.

اگر که مودم را برای شرکت یا سازمان کاری خریداری می کنید،باید بدانید به مودمی احتیاج خواهید داشت که پورت های بیشتری داشته باشد.

مودم DL4323 نت ایز

تعداد آنتن ها:

تعدادآنتن ها نشان دهنده قدرت سیگنال وایرلس است. تعداد آنتن بیشتر یعنی پوشش دهی بی سیم بیشتر.برخی مودم ها آنتن بیرونی دارند و برخی آنتن داخلی.مشخصا آنتن بیرونی قدرت بیشتری خواهد داشت.دستگاه های با آنتن داخلی برای فضا های کوچک مناسب می باشند.

ویژگی دیگری که آنتن های می توانند داشته باشند قابل جدا شدن یا detachable  بودن است.که امکان تعویض و ارتقا آنتن را به مودم می دهد.این تعویض و ارتقا به افزایش پوشش دهی وایرلس دستگاه کمک می کند.

نویزگیر:

معمولا این مشکل وجود دارد که به دلیل استفاده از خط تلفن برای اینترنت پر سرعت،هنگام استفاده از تلفن برای مکالمه ،صدا های ناخوشایندی می شنوند.این مسئله به دلیل استفاده نکردن جداکننده صوت و داده به وجود می آید.برای از بین بردن این نویز ها باید از “اسپیلیتر” استفاده کرد.

برخی مودم های این قابلیت تفکیک صوت و داده را به طور خودکار دارند.اما برای برخی باید به طور جدا تهیه کرد.

 

مقالات مرتبط :